Call
Close
Close
Зв'яжіться з нами
Телефон реєстратури

Історія

Прямуючи історичною частиною міста Чернівці до Національного університету ім. Ю. Федьковича (колишня резиденція митрополитів) не можна оминути будівлю міської стоматологічної поліклініки. Шлях її до сучасного місцезнаходження проходив з далекого 1950 року. В дорадянські часи стоматологічна служба міста була представлена приватними кабінетами, в радянські часи, тобто з 1946 року до 1950 року зубні лікарі входили в штат міських поліклінік № 1 та № 2; а отже, сконцентрованої, скоординованої стоматологічної служби не було. В Чернівецькій області, в одній із найменших областей України, виникла необхідність першочергово організувати спеціалізовану стоматологічну допомогу населенню, так як, знаходячись в передгір'ї Карпат поширеність основного захворювання твердих тканин зубів, а саме карієсу, одне з найвищих і сягає 96-98%.

Будівля КНП "Міська стоматологічна поліклініка" у 19 ст.
Тому виконком Чернівецької міської ради рішенням
№ 613/23 від 07.07.1950 року зобов'язав обласний відділ охорони здоров'я відкрити 01 липня 1950 року в м.Чернівці міську стоматологічну поліклініку на 10 лікарських посад і розмістилася вона в невеликій будівлі по вул. Доброго, 13
(колишня Косовського).
Із розвитком стоматологічної служби поліклініка переїжджає в будинок по вул. Українській, 29, а ортопедичне відділення на третій поверх будинку по вул. Кобилянської, 2. В складі поліклініки було 2 відділення: зуболікарське і зубопротезне, штат зріс до 48 чол.
Першим головним лікарем був Мервель Григорій Ісакович, з 1952 року Грушина Антоніна Лук'янівна, в 1957 році
Крайз Раїса Йосипівна, в 1958 році Романовська Зінаїда Сергіївна. За 10 років існування штат зріс до 37 лікарів-стоматологів, 18 зубних техніків, 19 медичних сестер.
З 1963 року головним лікарем була Бережна Валентина Михайлівна, а з 1966 року Замковий Дмитро Миколайович. Стоматологічна служба міста виконувала поставлені перед нею задачі, а саме лікувальну і профілактичну роботу по санації і протезуванню робітників, службовців, учнів шкіл міста. Крім основного приміщення для планової санації було створено 11 пересувних бригад, відкривалися
стоматологічні кабінети на великих промислових об'єктах. На базі поліклініки була відкрита зуболікарська школа. Незважаючи на важкі умови праці (старе обладнання, розрізненні приміщення) за 15 років поліклініка утвердилася як самостійний лікувальний заклад, стала організаційним та методичним закладом по підготовці середніх медпрацівників, підвищенню кваліфікації лікарів-стоматологів для всієї області. Поліклініка поповнюється молодими кадрами лікарів, зубних техніків, молодших сестер. Виникла необхідність розширення приміщень і тому в 1966 році переїжджає в теперішню будівлю по вул. Університетській, 34, тоді ще 2-х поверхову. Але завдяки зусиллям керівництва поліклініки і допомогою влади міста в 1976 році добудовується третій поверх, який зайняла лабораторія. Крім терапевтичного і ортопедичного відділення, фізіотерапевтичний і рентгенівський кабінети,
а в 1971 році в одній із перших в Україні – кабінет анестезіології і реанімації.


В 1970-1980 рр. стоматологічна служба поліклініки в повному обсязі справлялась з поставленими на неї задачами, проводила лікувальну роботу:
– лікування основних захворювань зубів по зверненню пацієнтів в поліклініку;
– планову санацію при виїзді в організовані колективи міста (училища, технікум, заводи, фабрики і т.д.);
– диспансерний нагляд із захворюваннями зубів, пародонту, слизової оболонки порожнини рота;
– протезування зубів і зубних рядів;

профілактичну роботу:
– ту ж санацію;
– виступи з лікарями в організованих колективах;
– випуск санбюлетнів, статті в пресі наукову і навчальну;
– підвищення кваліфікації лікарів в провідних вузах України;
– як база для проходження виробничої практики і інтернатури для Івано-Франківського, Львівського і Одеського медінститутів;
– виступи з доповідями на обласних засіданнях стоматологічного товариства;
громадську:
– допомога в зборі врожаю колгоспам області;
– участь в суботниках по впорядкуванню територій міста.

Ще років 20 тому стоматологічна галузь радянської медицини не мала передумов перспективного розвитку, не секрет, що стоматологія відставала від рівня розвитку європейської чи американської галузі на 30-40 років і прогнози були невтішними. Але вже 18 років тому, коли державній поліклініці з'явилася альтернатива – приватні стоматологічні кабінети, визріло питання виживання в конкурентній боротьбі. Це і дало поштовх до впровадження нових технологій в лікуванні та протезуванні стоматологічних пацієнтів, застосування нових матеріалів, методик, що повело за собою оновлення застарілого стоматологічного устаткування і інструментарію – новим.


У міській стоматологічній поліклініці в 80-х роках завдяки зусиллям головного лікаря Зброжика Михайла Михайловича (головний лікар з 1987 року) та головного лікаря Нагорняка Василя Максимовича (з 2002 року) вперше запрацювали турбінні установки, лабораторію облаштовано пічками для випікання фарфору для металокерамічних конструкцій, ливарною установкою, муфельними апаратами; в фізіотерапевтичному кабінету встановлено нові апарати і лазер; рентгенкабінеті панорамний рентгенапарат; лікувальні кабінети забезпечено новими композитними, хімічними та світловими матеріалами для реставрації зубів і фотополімерними лампами.
В 1996 році при ортопедичному відділенні, відкрито терапевтичний кабінет для надання платних послуг населенню на 2 лікарські посади, а в 2005 році його розширено до 4 посад. Очолює цей дружний колектив головний лікар Струк Володимир Іванович. Професійність, принципіальність, наполегливість, вимогливість до себе та підлеглих, державницький підхід при вирішенні всіх питань медичної, фінансово-господарської діяльності установи, людяність, надійність, організаторські здібності – це все про нашого головного лікаря, про сучасного, про людину якій можна довіряти державні кошти, доручати організацію та виконання самих, інколи, непосильних завдань.

Форма зворотнього зв'язку
Якщо у Вас є запитання, зауваження чи побажання - Ви можете залишити Ваше повідомлення в даній формі.
Наші контакти:
Комунальне некомерційне підприємство
"МІСЬКА СТОМАТОЛОГІЧНА ПОЛІКЛІНІКА"

м. Чернівці
вул. Університетська, 34
0372 52 46 64